Sobota, 24 września 202224/09/2022

15-latek przyznał się do zabicia 17-letniej siostry. Usłyszał zarzut zabójstwa

15-latek który w poniedziałek w Głowaczowej koło Dębicy zabił swoją 17-letnią siostrę przyznał się do winy. Prokuratura Rejonowa w Dębicy postawiła mu w środę zarzut zabójstwa – poinformował prokurator rejonowy Jacek Żak.

Do tragedii doszło w miniony poniedziałek w jednym z domów w Głowaczowie w woj. podkarpackim. 15-latek śmiertelnie pobił swoją 17-letnią siostrę, a następnie zadzwonił na pogotowie i powiadomił o zdarzeniu służby ratunkowe. Sprawca zadał ofierze kilkanaście ciosów drewnianą pałką i nożem w różne części ciała.

Po przyjeździe na miejsce zespołu ratownictwa medycznego podjęto reanimację nastolatki. Niestety, 17-latki nie udało się uratować.

15-letni brat ofiary został zatrzymany, przyznał się do winy. Dzisiaj Prokuratura Rejonowa w Dębicy postawiła mu zarzut zabójstwa. Po zatrzymaniu nastolatek miał powiedzieć policjantom, że słyszał głos, który kazał mu zabić starszą siostrę.

Do sądu rodzinnego i dla nieletnich trafił wniosek o tymczasowe umieszczenie 15-latka w schronisku dla nieletnich na trzy miesiące.

Okoliczni mieszkańcy są wstrząśnięci tragedią jaka się wydarzyła. Twierdzą, że była to normalna rodzina, a 15-latek dobrym i spokojnym uczniem.

(fot. Policja)

Komentarze wyłączone