Poniedziałek, 02 października 202302/10/2023

Ciężarówka wjechała w tył osobowego forda. 10-latka poważnie ranna (zdjęcia)

Do wypadku doszło wczoraj na drodze krajowej nr 15 w Jankowie Dolnym w pobliżu Gniezna w woj. wielkopolskim. W wyniku zderzenia samochodu ciężarowego i osobowego trzy osoby trafiły do szpitala. Najciężej ranna 10-latka została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Poznaniu.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji kierujący samochodem ciężarowym marki Scania, 38-letni letni obywatel Ukrainy jadąc od strony Gniezna w kierunku Lulkowa, na prostym odcinku drogi nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim samochodu marki Ford C-Max, kierowanego przez 37-latkę i uderzył w jego tył.

Autem osobowym podróżował kobieta z dwójką dzieci. Cała trójka trafiła do szpitala. 10-letnia dziewczynka w ciężkim stanie została przetransportowana Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Poznaniu. Kierująca i 10-letni chłopiec zostali zabrani do szpitala w Gnieźnie.

Na czas działań służb ruch na drodze był zablokowany. Policjanci ustalili, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Decyzją prokuratury 38-latek został zatrzymany celem przeprowadzenia z nim dalszych czynności procesowych.

(fot. KPP W Gnieźnie, źródło KPP w Gnieźnie)

Komentarze wyłączone