Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

Ugodził taksówkarza nożem w szyję. 28-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

Policjanci zatrzymali 28-latka, który ugodził nożem 48-letniego taksówkarza. Podejrzany usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. 28-latkowi grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 10.00 na ulicy Krzyżowej w Bytomiu w woj. śląskim. Oficer dyżurny otrzymał informację o ataku na taksówkarza. Na miejsce zostali skierowani policjanci. 

Z ustaleń śledczych wynika, że 48-letni kierowca został zaatakowany przez pasażera, który zamówił kurs telefonicznie, a następnie w trakcie jazdy ugodził taksówkarza ostrym narzędziem w szyję i zażądał wydania pieniędzy. Gdy napastnik usiłował zadać drugi cios, pokrzywdzony wypchnął go z auta. Na pomoc rannemu ruszył świadek zdarzenia.

Kryminalni natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy, który zbiegł. Jeszcze tego samego dnia zatrzymali 28-latka, który noc spędził w policyjnej celi. Bytomianin wczoraj usłyszał zarzuty. Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Za usiłowanie zabójstwa napastnikowi grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

(fot. pixabay.com, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone