Sobota, 24 września 202224/09/2022

Utknął ciężarówką w centrum miasta. Próbując wycofać uszkodził stojak rowerowy i słupki (foto)

Kierowca samochodu ciężarowego polegając na wskazaniach nawigacji, a jednocześnie ignorując znaki drogowe wjechał do ścisłego centrum miasta i utknął w wąskiej uliczce.

2 listopada ok. godziny 19:00 policjanci Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego zostali skierowani przez dyżurnego na ul. Kościelną w Wolsztynie w woj. wielkopolskim, gdzie według przekazanego zgłoszenia miał się znajdować blokujący przejazd pojazd ciężarowy.

Po dotarciu na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie. Jak ustalono kierujący ciężarowym volvo, 54-letni mieszkaniec Płocka wbrew zakazowi wjechał do ścisłego centrum miasta i nie mogąc przejechać dalej zatrzymał się na ulicy Kościelnej.

Podczas podjętych samodzielnie prób przejechania ulicy nieprzystosowanej do ruchu tego typu pojazdów uszkodził znajdujący się w okolicy kościoła stojak rowerowy oraz słupki oddzielające chodnik od jezdni.  

Mieszkaniec Płocka tłumaczył policjantom, że kierował się wskazaniami nawigacji i nie zwrócił uwagi na znaki zakazujące wjazdu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony.

Mundurowi umożliwili kierowcy wydostanie się z opresji prowadząc go przez Rynek, oraz ulice Poznańską i Drzymały w kierunku Poznania. Mężczyzna nie uniknął jednak odpowiedzialności za popełnione wykroczenie. Policjanci nałożyli na niego mandat w wysokości 500 złotych.

(fot. KPP Wolsztyn, źródło KPP Wolsztyn)

Komentarze wyłączone