Czwartek, 06 października 202206/10/2022

Za łapówki obiecywali prawo jazdy bez egzaminu. „Chętnych nie brakowało” (zdjęcia)

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy powołując się na wpływy w dwóch konkretnych WORD-ach w Polsce proponowali pośrednictwo w załatwieniu uprawnień do kierowania pojazdami bez przystąpienia do egzaminu. „Chętnych nie brakowało”. W zamian kursanci wpłacali pieniądze na konto podane przez sprawców.

3 listopada łódzcy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. 26-letni mieszkaniec Warszawy usłyszał zarzuty współdziałania z inną osobą powołującą się na wpływy w WORD-ach w Warszawie. Podejrzani wprowadzali w błąd przez utwierdzenie „klientów” w przekonaniu o możliwości załatwienia sprawy polegającej na uzyskaniu uprawnień do kierowania pojazdami kat. B bez przystąpienia do egzaminu w zamian za 300 złotych przekazane przelewem bankowym na wskazane konto.

Z kolei 27-letni mieszkaniec Białegostoku, także zatrzymany przez policjantów, podejrzany jest o dokładnie taki sam proceder ze wskazaniem na wpływy w WORD-u w Łomży.

Obaj podejrzani byli już w przeszłości notowani za konflikty z prawem. Za oszustwo związane z płatną protekcją grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.  

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone