Poniedziałek, 08 sierpnia 202208/08/2022

15-latek wjechał kradzionym BMW do rowu (foto)

Policjanci z drogówki zatrzymali 15-latka podejrzewanego o kradzież pojazdu. Mundurowi dostali zgłoszenie, że młody kierowca wjechał autem do przydrożnego rowu. Właściciel samochodu tego samego dnia zgłosił kradzież, a kierujący nim 15-latek najprawdopodobniej jej dokonał.

W czwartek rano policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży wartego 3 tysiące złotych pojazdu marki BMW. Pojazd został skradziony z niestrzeżonego parkingu w Bielsku-Białej. Właściciel odkrył jego brak, po powrocie ze służbowego wyjazdu i natychmiast zawiadomił policję.

Stróże prawa zarejestrowali utracony samochód w policyjnym systemie informacyjnym oraz rozpoczęli jego poszukiwania.

Późnym wieczorem tego samego dnia oficer dyżurny bielskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w Hałcnowie młody kierowca wjechał do rowu samochodem marki BMW i kilka osób próbuje wyciągnąć go innym pojazdem.

Na miejsce natychmiast zostali skierowani mundurowi z bielskiej drogówki. Policjanci od razu rozpoznali pojazd, o którego kradzieży zostali poinformowani. Samochód miał już przerobioną tablicę rejestracyjną. Policjanci ustalili, że obecny na miejscu 15-letni bielszczanin prowadząc BMW utracił nad nim panowanie i wjechał wprost do przydrożnego rowu. Nie potrafiąc samemu wyjechać poprosił znajomego, aby wyciągnął go swoim samochodem. W międzyczasie na miejscu zjawił się patrol drogówki.

Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu, a podejrzewany o kradzież nastolatek trafił do policyjnej izby dziecka. Technicy kryminalistyki na miejscu wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady.

15-letni mieszkaniec Bielska-Białej po nocy spędzonej w policyjnej izbie dziecka usłyszał zarzut czynu karalnego. Odpowie także, za prowadzenie pojazdu bez uprawnień i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Za kradzież pojazdu grozi nawet pobyt w poprawczaku. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem sąd rodzinny.

(fot. KMP w Bielsku-Białej, źródło KMP w Bielsku-Białej)

Komentarze wyłączone