Sobota, 24 września 202224/09/2022

Po wybiciu szyby wszedł do mieszkania byłej partnerki i wysłał jej wiadomość „czekam na Ciebie w domu”

23-latek ze Szczytna wybił szybę, żeby wejść do mieszkania byłej partnerki. Potem rozgościł się w środku i napisał jej wiadomość „czekam na Ciebie w domu”. Mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia oraz naruszenia miru domowego, a noc spędził w policyjnej celi

W środę 04 listopada tuż przed godz. 21:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z mieszkań położonych na terenie miasta doszło do awantury domowej.

Na miejsce zgłoszonej interwencji pojechali funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego. Mundurowi pod wskazanym adresem zastali 20-latkę, która oświadczyła, że do jej mieszkania pod jej nieobecność wszedł jej były partner. Kobieta dodała, że mężczyzna dostał się do środka po tym jak wybił szybę w oknie balkonowym. Następnie 23-latek „rozgościł się” w jednym z pokoi i napisał do niej sms-a o treści „czekam na Ciebie w domu”.

Roztrzęsiona kobieta natychmiast wróciła do swojego mieszkania, gdzie zastała byłego partnera. Gdy oświadczyła, że ma on opuścić mieszkanie, ten wszczął awanturę, podczas której wyzywał ją słowami wulgarnymi. 20-latka chwyciła za telefon i zadzwoniła na policję, wtedy mężczyzna uciekł.

Szczycieńscy policjanci jeszcze tego samego dnia zatrzymali 23-letniego mieszkańca gminy Świętajno. Mężczyzna był nietrzeźwy, dlatego noc spędził w policyjnej celi. Usłyszał już zarzut zniszczenia mienia o wartości 600 złotych oraz zarzut naruszenia miru domowego. Niebawem stanie przed sądem, aby wytłumaczyć się ze swojego zachowania.

(fot. pixabay.com, źródło KMP Olsztyn)

Komentarze wyłączone