Piątek, 09 grudnia 202209/12/2022

Wjechał ciągnikiem w słup linii telekomunikacyjnej. Policjantów przywitał siedząc za kierownicą z piwem w ręku (zdjęcia)

Funkcjonariusze z Sierpca w woj. mazowieckim zatrzymali nietrzeźwego kierowcę ciągnika rolniczego, który uderzył w słup linii telekomunikacyjnej. Mężczyzna siedział za kierownicą z piwem w ręku. Jak się okazało był poszukiwany oraz posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Zdarzenia miało miejsce w środę w Jeżewie. Kierujący ciągnikiem uderzył w słup linii telekomunikacyjnej, który na skutek uderzenia pochylił się, a przewody zawisły nad jezdnią drogi krajowej nr 10, uniemożliwiając przejazd innym samochodom.

Gdy policjanci przyjechali na miejsce, ciągnik nadal był uruchomiony, pracował w nim napęd, a koła kręciły się. W kabinie ciągnika siedział 24-letni mieszkaniec powiatu sierpeckiego i pił piwo.

Mężczyzna został zatrzymany. Zachowywał się agresywnie. Znieważył policjantów, a po osadzeniu w radiowozie uszkodził jego wewnętrzne elementy. Mężczyzna nie chciał powiedzieć, jak się nazywa i poddać się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Po ustaleniu tożsamości kierującego okazało się, że posiada on sądowy zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych oraz jest poszukiwany. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie, skąd trafi do zakładu karnego.

24-latek odpowie teraz przed sądem m.in. za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej podejmujących interwencję policjantów, a także za uszkodzenie mienia i kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości pomimo posiadanego zakazu kierowania.

(fot. KPP Sierpc, źródło KPP Sierpc)

Komentarze wyłączone