Niedziela, 24 września 202324/09/2023

Zatrzymał samochód na rondzie i zasnął. Miał blisko 3,5 promila

Prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie miał 46-letni kierowca, który zatrzymał samochód na rondzie i tam postanowił uciąć sobie drzemkę. O zdarzeniu mundurowych poinformowali świadkowie.

W miniony piątek dyżurny świętochłowickiej policji odebrał zgłoszenie o stojącym na środku jezdni samochodzie, w którym kierowca zasnął za kierownicą. Informacje przekazał jeden ze świadków zdarzenia, który jadąc za nim, widział jak renault porusza się po drodze slalomem. Na miejsce pojechali mundurowi z miejscowej drogówki.

W okolicy stacji benzynowej przy DTŚ policjanci zauważyli stojący na rondzie samochód. Okazało się, że świadkowie zdarzenia widząc, że mężczyzna uciął sobie drzemkę z włączonym silnikiem, wyjęli kluczyki ze stacyjki. Gdy tylko stróże prawa obudzili 46-latka, okazało się, że jest on kompletnie pijany. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało w organizmie katowiczanina blisko 3,5 promila alkoholu.

W trakcie kontroli okazało się również, że mężczyzna wsiadł za kierownicę pomimo 4-letniego zakazu sądowego. Wkrótce o dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do wyroku sądu grozi mu kara do 5 lat więzienia. Postępowanie w sprawie prowadzi świętochłowicka komenda.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone