Poniedziałek, 08 sierpnia 202208/08/2022

Zderzenie dwóch ciężarówek na A1. Jeden z kierowców trafił do szpitala (zdjęcia)

Do zdarzenia doszło dzisiaj w nocy na 195 kilometrze autostrady A1. W wyniku zderzenia się dwóch samochodów ciężarowych jeden z kierujących został przetransportowany do szpitala.

Do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych marki Scania i MAN doszło dzisiaj o godzinie 2.00 w nocy na autostradzie A1 za węzłem autostradowym w pobliżu miejscowości Pikutkowo, pow. włocławski w kierunku Gdańska.

Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 54-letni kierujący MAN-em z naczepą zatrzymał się częściowo na pasie awaryjnym i prawym pasie ruchu. Powodem była usterka pojazdu. Kiedy kierowca wyszedł sprawdzić co się stało, w stojący pojazd uderzyła scania z naczepą.

W wyniku uderzenia kierujący scanią 25-latek został zabrany do szpitala na badania. Oba pasy w kierunku Gdańska zostały zablokowane. Z uszkodzonej naczepy na jezdnię rozsypał się towar, a z ciągnika siodłowego wylał się na jezdnię olej napędowy.

Przez kilka godzin trwało neutralizowanie plamy paliwa oraz sprzątanie pojazdów. W tym czasie policjanci wspólnie ze służbą autostradową wyznaczyli objazd zablokowanego odcinka autostrady przez Włocławek.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci ruchu drogowego za nieprawidłowe zatrzymanie się na autostradzie i spowodowanie zdarzenia drogowego ukarali mandatem karnym 54-letniego kierowcę MAN-a.

(fot. Policja Kujawsko-Pomorska, źródło Policja Kujawsko-Pomorska)

Komentarze wyłączone