Środa, 10 sierpnia 202210/08/2022

28-latka zginęła od ciosów nożem. Podejrzany próbował popełnić samobójstwo (zdjęcia)

Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności śmierci 28-letniej kobiety, która zginęła od ciosów nożem w środę, na drodze w okolicach Kopydłówka w woj. wielkopolskim. Do sprawy zatrzymano 29-latka, który miał dokonać zbrodni. Po zdarzeniu mężczyzna próbował popełnić samobójstwo, trafił do szpitala.

Do tragedii doszło wczoraj ok. godz. 9 rano na trasie Kopydłówek-Kaliska. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że 29-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego pozbawił życia 28-letnią kobietę, mieszkankę tego samego województwa, zadając pokrzywdzonej rany nożem, a następnie próbował odebrać sobie życie w ten sam sposób. Mężczyzna z ranami kłutymi został przewieziony do szpitala.

Na miejscu zbrodni policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili drobiazgowe i szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia, a także zabezpieczyli ślady i dowody przestępstwa. Ustalili też dwóch świadków tragedii.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Koninie przekazała, że czynności prowadzone są w kierunku popełnienia zbrodni zabójstwa. Gdy tylko będzie to możliwe z 29-letnim mężczyzną zostaną wykonane czynności procesowe.

Jak wynika ze wstępnych, nieoficjalnych informacji 28-letnia kobieta jechała samochodem z małym dzieckiem. Dziewczynka została przewieziona do szpitala. Na razie śledczy nie ujawniają szczegółów zbrodni. W sprawie trwa śledztwo.

(fot. OSP Dębówiec)

Komentarze wyłączone