Sobota, 23 września 202323/09/2023

Nie zatrzymał się przed znakiem stop i zderzył się z szynobusem. Nie żyje 17-latek (foto)

Do tragicznego wypadku doszło w środę na przejeździe kolejowym w miejscowości Bajtkowo w woj. warmińsko-mazurskim. Samochód osobowy zderzył się z szynobusem. Nie żyje 17-latek.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj ok. godz. 20 na drodze wojewódzkiej nr 667. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 20-letni kierujący samochodem osobowym marki Ford nie zatrzymał się przed znakiem stop, po czym wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy, gdzie zderzył się z szynobusem relacji Olsztyn – Ełk. Następnie ford uderzył w pojazd marki BMW, który zatrzymał się przed przejazdem na przeciwległym pasie ruchu. 

Fordem oprócz kierowcy podróżowało dwóje młodych ludzi w wieku 17 i 20 lat. Siła zderzenia była tak duża, że 17-letni pasażer wypadł pojazdu. Niestety, życia nastolatka nie udało się uratować. 20-letnia kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Kierowcy forda nic się nie stało.

Obrażeń nie doznały także osoby podróżujące pojazdem BMW oraz pociągiem. W pociągu były łącznie 4 osoby. Kierowcy oraz maszynista byli trzeźwi. Droga wojewódzka nr 667 była zablokowana przez kilka godzin.

Trwa ustalanie dokładnych okoliczności zdarzenia. Decyzją prokuratora ciało 17-latka zabezpieczono celem przeprowadzenia sekcji zwłok.

(fot. Ratownictwo Powiatu Ełckiego, Policja Warmińsko-Mazurska, źródło Policja Warmińsko-Mazurska)

Komentarze wyłączone