Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

Wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle i staranował radiowóz (zdjęcia)

30-letni kierowca nissana wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle i staranował radiowóz. Mężczyzna pieszo uciekł z miejsca zdarzenia. Dwoje funkcjonariuszy trafiło do szpitala.

Do groźnego wypadku z udziałem radiowozu doszło w centrum Częstochowy w środę około godziny 18.20. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Nissan Almera, jadąc Aleją Jana Pawła II w kierunku ulicy Armii Krajowej, nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i będąc na skrzyżowaniu z ulicą Dąbrowskiego, uderzył w prawidłowo jadący radiowóz, który skręcał w tę ulicę.

Sprawca oddalił się pieszo z miejsca zdarzenia, jednak już po kilku minutach został zatrzymany przez mundurowych. Okazał się nim 30-latek z Częstochowy. Mężczyzna nie poddał się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Została mu pobrana krew do badań, które stwierdzą czy w jego organizmie znajdował się alkohol lub środki odurzające.

W wyniku zdarzenia ranna policjantka i policjant zostali przewiezieni do szpitala. Nadal trwają ich badania diagnostyczne. W szpitalu przebywa również zatrzymany sprawca.

Na miejscu do późnych godzin pracowali policjanci ruchu drogowego, którzy zabezpieczyli ślady i wykonali oględziny miejsca zdarzenia.

(fot. KMP w Częstochowie, źródło KMP w Częstochowie)

Komentarze wyłączone