Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

Ukradł busa firmy kurierskiej wraz z przesyłkami (zdjęcia)

Policjanci zatrzymali 33-letniego głogowianina, który ukradł z ulicy busa z ładunkiem przesyłek kurierskich. Mundurowi odzyskali pojazd i skradzione przesyłki. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 15.

Niespełna godzinę cieszył się swoim łupem 33-letni głogowianin, który dokonał kradzieży busa firmy kurierskiej wraz z zawartością przewożonych przesyłek. Podejrzany wykorzystał nieuwagę kuriera, który był zajęty dostarczaniem paczki. Wsiadł za kierownicę otwartego i nie zabezpieczonego pojazdu z kluczykiem w stacyjce i odjechał nim w nieznanym kierunku.

Policjanci natychmiast zostali powiadomieni o kradzieży pojazdu wartego 130 000 złotych. W wyniku ustaleń bardzo szybko zlokalizowali prawdopodobne miejsce ukrycia pojazdu i jego ładunku. Po godzinie w rękach funkcjonariuszy znalazł się 33-letni sprawca kradzieży.

Odzyskano pojazd oraz większość skradzionych paczek. Podejrzany był w trakcie ich przeładunku do garażu gdzie zamierzał je ukryć. Kilka zdążył już rozpakować.

Podejrzany  działał w warunkach recydywy i grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 15. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy.

(fot. KMP Głogów, źródło KMP Głogów)

Komentarze wyłączone