Czwartek, 18 sierpnia 202218/08/2022

79-latek spowodował kolizję i o mały włos nie potrącił pieszej. Ostatecznie zatrzymał się na terenie budowy (wideo)

79-letni mężczyzna najpierw nie udzielił pierwszeństwa znajdującej się już na rondzie 43-letniej kierującej samochodem osobowym, chwilę później był bliski potrącenia pieszej, by ostatecznie po staranowaniu ogrodzenia wjechać na teren budowy obwodnicy.

Do niecodziennego zdarzenia doszło wczoraj ok godz. 10 na jednym ze skrzyżowań o ruchu okrężnym w Szczawnie-Zdroju. Policjanci ruchu drogowego ustalili, że 79-letni mieszkaniec Wałbrzycha wjeżdżając na rondo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 43-letniej kierującej, która znajdowała się już swoim pojazdem na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym.

Chwilę później starszy mężczyzna, zamiast zatrzymać swoje auto, wcisnął pedał gazu i gwałtownie ruszył do przodu, co mogło zakończyć się tragedią. Kierujący był bowiem bliski potrącenia idącej chodnikiem kobiety, która na szczęście uniknęła uderzenia. Następnie rozpędzony samochód staranował ogrodzenie i wjechał na teren budowy obwodnicy. 79-latek swój pojazd zatrzymał ostatecznie dopiero po kilkudziesięciu metrach.

W trakcie wykonywanych czynności mężczyzna 79-latek oświadczył policjantom, że to 43-latka prowadzonym przez siebie samochodem chciała go zepchnąć z jezdni. Z uwagi na takie tłumaczenie się sprawcy, policjanci odstąpili od ukarania go mandatem karnym i sporządzili dokumentację do wniosku o ukaranie. Zatrzymali również 79-latkowi prawo jazdy za pokwitowaniem w związku z podejrzeniem popełnienia przez niego wykroczenia, za które może zostać orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

(fot. wideo Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska)

Jeden komentarz

  1. Pytanie. A jak na rondo wjechało uderzone auto ? Jak dla mnie, to pod prąd. Kto będąc na rondzie spodziewa się auta z lewej strony ?