Sobota, 24 września 202224/09/2022

Agresywny pasażer autobusu nie chciał założyć maseczki, a w tracie podróży pił alkohol. Interweniowała policja

Policjanci interweniowali wobec pasażera autobusu relacji Olsztyn – Białystok, który w trakcie podróży używał słów wulgarnych wobec innych podróżujących, pił alkohol i nie stosował się do obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

Wczoraj (16.11.20r.) przed godziną 10:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał nietypowe zgłoszenie od kierowcy autobusu relacji Olsztyn – Białystok, który oświadczył, że wiezie na pokładzie agresywnego pasażera.

Z relacji zgłaszającego wynikało, że jeden z pasażerów wyzywa innych podróżujących, wykrzykuje słowa wulgarne, a także spożywa alkohol. Gdy kierowca zwrócił mężczyźnie uwagę ten stał się jeszcze bardziej agresywny i odpalił papierosa.

Funkcjonariusze ustalili, że o godzinie 10:00 autobus ma planowany postój na dworcu PKS w Szczytnie. We wskazanym miejscu na niezdyscyplinowanego pasażera czekali już szczycieńscy mundurowi. 57-letni mieszkaniec gminy Barczewo w trakcie podjętej przez funkcjonariuszy interwencji  nie chciał zastosować się do obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, do czego jako pasażer autobusu był zobligowany.

57-latek, choć podróżował w stronę Białegostoku, zakończył swoją podróż w Szczytnie. W związku z popełnionymi przez niego licznymi wykroczeniami, mundurowi skierowali wniosek o jego ukarane do sądu.

(fot. KPP Szczytno, źródło KPP Szczytno)

Komentarze wyłączone