Niedziela, 24 września 202324/09/2023

11-letni chłopiec pogryziony przez dwa psy. Dziecko przeszło operację

11-letni chłopiec został zaatakowany przez dwa owczarki niemieckie w miejscowości Mochy w woj. wielkopolskim. Dziecko z obrażeniami ciała przetransportowano do szpitala śmigłowcem LPR. Trwają poszukiwania właściciela zwierząt.

Do zdarzenia doszło we wtorek przed godz. 18 w okolicach stadionu w Mochach, gdzie dzieci odbywały trening piłki nożnej. Policjanci z Komendy Powiatowej w Wolsztynie otrzymali zgłoszenie o pogryzieniu chłopca przez dwa psy.

Ze wstępnych informacji wynika, że 11-latek po zakończonych zajęciach idąc w kierunku szatni, został zaatakowany przez dwa owczarki niemieckie. Zwierzęta zostały spłoszone głośnymi krzykami innych dzieci i trenera.

Poszkodowany 11-latek z poważnymi ranami szarpanymi pleców i głowy został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dziecko trafiło na odział chirurgii szpitala dziecięcego w Poznaniu gdzie przeszło operację.

Psy zostały odłowione i przewiezione do schroniska dla zwierząt w Zielonej Górze, gdzie są pod nadzorem weterynarza. Policjanci poszukują ich właściciela.

(fot. pixabay.com)

Komentarze wyłączone