Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

Pijany 17-latek złamał kwarantannę, wsiadł do auta i spowodował kolizję

17-latek będąc w stanie upojenia alkoholowego złamał obowiązek nałożonej na niego kwarantanny domowej, wsiadł za kierownicę osobowego volkswagena i doprowadził do kolizji drogowej.

Wczoraj po godz. 20:00 oficer dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło na ul. Jasnej w Olsztynie. Na miejsce skierowane zostały policyjne patrole, a także wóz straży pożarnej w celu zneutralizowania zagrożenia, do którego doprowadził kierujący. Jak się okazało za kierowcą auta siedział 17-latek, który wspólnie z 20-letnim pasażerem, bezpośrednio po zdarzeniu, próbował uciec z jego miejsca.

Policjanci z olsztyńskiej drogówki zatrzymali sprawcę kolizji drogowej. W trakcie wyjaśniania okoliczności zdarzenia, policjanci ustalili, że 17-latek wsiadł za kierownicę auta bez wymaganych uprawnień i będąc w stanie nietrzeźwości – w jego organizmie krążył ponad promil alkoholu. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach wyszło również na jaw, że nie powinien wychodzić ze swojego domu, gdyż miał w nim odbywać kwarantannę.

Młody człowiek ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem rodzinnym. 17-latek odpowie za spowodowanie kolizji drogowej oraz za kierowanie samochodem bez wymaganych uprawnień i w stanie

(fot. Policja, źródło Policja Warmińsko-Mazurska)

Komentarze wyłączone