Środa, 29 maja 202429/05/2024

Samochód uderzył w drzewo, które przewróciło się na pieszego AKTUALIZACJA (zdjęcia)

Do poważnego wypadku doszło w środę w Tczewie w woj. pomorskim. Samochód osobowy uderzył w drzewo, które przewróciło się na pieszego. Na miejscu interweniował śmigłowiec LPR.

Do zdarzenia doszło po godz. 13 na ulicy Armii Krajowej w Tczewie. Ze wstępnych informacji wynika, ze samochód, którym podróżowały dwie osoby uderzył w drzewo, które przewróciło się na osobę idącą chodnikiem. Na miejscu interweniuje zespół ratownictwa medycznego, straż pożarna i policja.

Łącznie w zdarzeniu poszkodowane zostały 3 osoby. Najciężej ranną przetransportowano do szpitala śmigłowcem LPR. Droga rejonie zdarzenia jest zablokowana.

Okoliczności wypadku ustalają policjanci.

AKTUALIZACJA:

Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu stróże prawa, do zdarzenia doszło, gdy 74-letni kierowca seata zjechał na prawą stronę jezdni, uderzył w zaparkowane subaru, a następnie wypadł z jezdni i uderzył w drzewo. Siła uderzenia złamała drzewo, które spadło na przechodzącego chodnikiem pieszego. W wyniku tego zdarzenia 62-letni pieszy oraz 73-letnia pasażerka seata z obrażeniami ciała trafili do szpitali. Mundurowi przebadali kierowcę seata na zawartość alkoholu w organizmie, który był trzeźwy. Funkcjonariusze ustalili, że do tego wypadku doszło w wyniku najprawdopodobniej zasłabnięcia za kierownicą 74-latka.

(fot. Kociewiak.pl, Policja Pomorska, źródło Policja Pomorska)

Komentarze wyłączone