Sobota, 24 września 202224/09/2022

Policjanci ustalili właściciela psów, które pogryzły 11-latka (foto)

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie ustalili właściciela dwóch owczarków niemieckich, które dotkliwie pogryzły 11-letniego chłopca. Dziecko trafiło do szpitala.

Jak poinformowała policja, właścicielem zwierząt okazał się mieszkaniec gminy Wolsztyn w woj. wielkopolskim. Żona mężczyzny po nagłośnieniu sprawy w mediach skontaktowała się z policjantami. Wspólnie z funkcjonariuszami kobieta udała się do schroniska w Zielonej Górze, do którego trafiły zwierzęta i rozpoznała psy. Teraz mundurowi ustalają okoliczności, w jakich zwierzęta opuściły posesję.

Do zdarzenia doszło we wtorek 17 listopada ok. godz. 18:30 w miejscowości Mochy.

Dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację dotyczącą pogryzienia 11-letniego chłopca przez dwa psy w typie owczarka niemieckiego na terenie boiska sportowego.

Funkcjonariusze ustalili, że do ataku zwierząt doszło w trakcie, kiedy uczestnicy odbywającego się tam treningu piłkarskiego szli do szatni. Poszkodowanym okazał się 11-letni mieszkaniec gminy Przemęt. Nastolatkowi z pomocą ruszyli świadkowie zdarzenia, którzy natychmiast wezwali na miejsce zespół ratownictwa medycznego.

Chłopiec został przewieziony do szpitala w Poznaniu, gdzie przeszedł operacją. Lekarze stwierdzili u niego liczne rany szarpane pleców i głowy.

– Obecnie stan zdrowia 11-latka jest stabilny, czekają go jeszcze badania, m.in. tomografia głowy – poinformowała w środę Urszula Łaszyńska, rzeczniczka Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem.

Policjanci przesłuchali już w tej sprawie świadków. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności zdarzenia.

(fot. KPP Wolsztyn, źródło KPP Wolsztyn)

Komentarze wyłączone