Sobota, 02 grudnia 202302/12/2023

Znieważył miejsce pochówku byłego teścia. Z czystej złośliwości oblewał grób różnymi substancjami

Osiem lat więzienia grozi mężczyźnie, który wielokrotnie znieważył miejsce pochówku byłego teścia i z czystej złośliwości oblewał grób różnymi substancjami.

Policjanci z Inowrocławia w sierpniu tego roku zostali powiadomieni o znieważeniu miejsca spoczynku na jednym z cmentarzy w mieście. Kryminalni ustalili, że akty wandalizmu powtarzały się systematycznie, a grób był oblewany farbą, woskiem, a nawet zaprawą. Sprawca umieszczał na nagrobku obraźliwe napisy.

Policjanci zaczęli podejrzewać, że związek ze sprawą może mieć ktoś znany zmarłemu i jego rodzinie. Nie mylili się. Idąc tym tropem namierzyli byłego zięcia.

We wtorek 17 listopada br. policjanci zorganizowali na cmentarzu nocną zasadzkę, która potwierdziła, że to 50-latek stoi za haniebnymi uszkodzeniami. Mężczyzna wpadł w ręce kryminalnych na gorącym uczynku i został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia.

Policjanci zebrali dowody na to, że mężczyzna od sierpnia uszkodził nagrobek dziesięciokrotnie. Zatrzymany usłyszał zarzuty uszkodzenia w związku ze znieważeniami miejsca pochówku oraz gróźb karalnych wobec swojej byłej żony. To nie wszystko. Kryminalni podjęli ponownie umorzoną w ubiegłym roku sprawę, gdzie dochodziło do niszczenia tego samego miejsca pochówku, a nawet ograbianie poprzez urywanie elementów nagrobka. Funkcjonariusze dowiedli, że sprawcą tych czynów także był 50-latek.

Materiał dowodowy skutkował skierowaniem do oskarżyciela i sądu wniosku o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Podejrzanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com, źródło Policja Kujawsko-Pomorska)

Komentarze wyłączone