Sobota, 24 września 202224/09/2022

Tak uciekał przed policjantami, że aż urwał koło (zdjęcia)

27-latek nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i zaczął uciekać przed funkcjonariuszami. Jego auto jednak nie wytrzymało terenowej jazdy i w tkacie ucieczki w daewoo urwało się koło.

Wywiadowcy z Dolnego Śląska uzyskali informację, że poszukiwany mężczyzna przebywa na terenie jednej z miejscowości w gminie Siechnice. W trakcie obserwacji policjanci zauważyli interesujący ich pojazd marki Daewoo, którego kierowca na widok funkcjonariuszy skręcił dynamicznie w polną drogę i zaczął uciekać, nie stosując się do dawanych przez policjantów sygnałów. Rozpoczął się pościg.

Osobowe daewoo nie wytrzymało jednak terenowej jazdy i w samochodzie urwało się lewe koło. Mężczyzna wybiegł z pojazdu i próbował uciekać pieszo. Po chwili został zatrzymany.

Kierowcą okazał się 27-letni mieszkaniec gminy Żórawina, poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Krzyków. Policjanci znaleźli przy nim kilka porcji amfetaminy. Mieli też podejrzenia, czy nie znajduje się pod jej wpływem, dlatego została mu pobrana krew do dalszych badań.

Za posiadanie narkotyków zatrzymanemu grozić może kara do trzech lat pozbawienia wolności. Będzie musiał też odpowiedzieć za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, a dalsze badania wykażą, czy kierując pojazdem znajdował się pod wpływem środków odurzających.

(fot. Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone