Czwartek, 06 października 202206/10/2022

Policjanci spalili 105 kg narkotyków. Marihuana, amfetamina i inne psychotropy „poszły z dymem” (wideo, zdjęcia)

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy spalili 105 kg różnych narkotyków, m. in. marihuanę, amfetaminę i inne psychotropy. Środki odurzające można było zniszczyć po prawomocnych wyrokach sądów w sprawach dotyczących przestępstw narkotykowych.

Magazyn substancji psychotropowych i środków odurzających znajduje się w jednym z budynków Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Tu, do czasu zakończenia postępowań karnych, trafiają zabezpieczone przez policjantów substancje i środki, których posiadanie jest zakazane.

Narkotyki po specjalistycznych badaniach wykonanych w policyjnych laboratoriach kryminalistycznych, trafiają w zalakowanych pakietach do magazynu. Tam pozostają do czasu prawomocnych wyroków.

W asyście kryminalnych z komendy wojewódzkiej  worki z narkotykami zostały przetransportowane konwojem do spalarni. Chwilę później, w obecności nadzorujących wszystko funkcjonariuszy, worki wypełnione 88 kg marihuany, 11 kg amfetaminy i innych środków, a także prawie kilogramem dopalaczy znalazło się w piecu i „poszło z dymem”.

(fot. wideo KWP w Bydgoszczy, źródło KWP w Bydgoszczy)

Jeden komentarz

  1. Najpierw spalili marihułanen a później amfe i inne psycho…
    Dobrze, że w tej kolejności bo w żyłę wpychać liście konopi nie skończyło by się dobrze..