Niedziela, 24 września 202324/09/2023

Ciężarówka uderzyła w budynek. Z jednego z mieszkań ewakuowano kobietę (foto)

W środę przed południem w Piławie Dolnej na Dolnym Śląsku doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych, w wyniku którego jeden z pojazdów uderzył w przydrożny budynek. Z zawalonego obiektu ewakuowano starszą kobietę.

Do zderzenia dwóch pojazdów ciężarowych doszło po godz. 10 na ul. głównej w Pilawie Dolnej. Jak informuje policja, pojazdy jechały w przeciwległych kierunkach. W wyniku zderzenia jedna z ciężarówek zjechała z drogi i uderzyła w budynek.

W pomieszczeniach na dole obiektu była placówka handlowa, a na górze mieszkania. Budynek częściowo się zawalił, a w jednym z lokali została uwięziona starsza kobieta. Seniorkę szybko udało się ewakuować. Na szczęście nie odniosła obrażeń i została przekazana pod opiekę syna.

Z pojazdu, który uderzył w budynek ewakuowano poszkodowanego kierowcę. Mężczyzna trafił do szpitala. Obaj kierowcy ciężarówek byli trzeźwi.

Na miejscu interweniował policja, straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego, pogotowie gazowe i energetyczne, grupa poszukiwawczo-ratownicza z Wałbrzycha oraz jednostka specjalna z Wrocławia. Ratownicy przeszukali gruzowisko pod kątem osób poszkodowanych. Nikogo nie znaleziono. Na miejscu pojawił się też Starosta Dzierżoniowski – Grzegorz Kosowski.

Trwa ustalanie dokładnych okoliczności zdarzenia.

(fot. Powiat Dzierżonowski)

Komentarze wyłączone