Sobota, 24 września 202224/09/2022

„Ogrom cierpienia, ogrom głodu, ogrom zła”. 61-latek odpowie za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem (zdjęcia)

Policjanci zatrzymali 61-latka, który jest podejrzany o znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Z posesji mężczyzny odebrano 14 skrajnie zaniedbanych psów. „Te psy musiały cierpieć długo i dotkliwie”.

W poniedziałek 23 listopada funkcjonariusze z Posterunku Policji w Dywitach w woj. warmińsko-mazurskim wspólnie z przedstawicielami organizacji pozarządowych mających na celu ochronę zwierząt, schronisk dla zwierząt, strażnikami miejskimi oraz pracownikami Urzędu Gminy w Dywitach interweniowali na jednej z posesji w gminie, gdzie miało dojść do nieprawidłowej opieki nad zwierzętami.

Na miejscu funkcjonariusze zastali czworonogi, których stan wskazywał na rażące zaniedbanie oraz niedożywienie. W trybie czynności administracyjnych 14 psów zostało odebranych i przekazanych pod opiekę schronisk w Olsztynie i w Tomarynach.

– Widzieliśmy już sporo zła ale te psy musiały cierpieć długo i dotkliwie.

Aż strach pomyśleć, że mogą nie znać innego życia niż tamto piekło. Tak wyglądają zwierzaki, które już tylko cudem trzymają się życia bo nadziei już w sobie nie mają. Musimy je gruntownie przebadać, odkarmić… Musimy sprawić żeby w ich oczach rozpalić iskierkę, która da im wiarę na lepsze jutro. Musimy – napisali na Facebooku pracownicy Schroniska dla Zwierząt w Olsztynie.

Policjanci w trakcie czynności zatrzymali 61-letniego właściciela zwierząt. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem, do którego się nie przyznał.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec 61-latka zastosowano również środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu trzymania zwierząt. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez Prokuraturę Rejonową Olsztyn-Północ.

(fot. OTOZ Animals Inspektorat w Olsztynie)

Komentarze wyłączone