Piątek, 09 grudnia 202209/12/2022

20-latek uciekł boso ze szpitala psychiatrycznego

W środę wieczorem 20-letni pacjent zbiegł z zamkniętego oddziału bielskiego szpitala psychiatrycznego. Mężczyzna szedł boso i zbliżał się do granicy masywu leśnego.

Wczoraj wieczorem do dyżurnego Komisariat Policji II w Bielsku-Białej wpłynęło zgłoszenie o pacjencie, który uciekł z bielskiego szpitala psychiatrycznego.

20-latek był lekko ubrany, a jego życiu mogło zagrażać niebezpieczeństwo. Dyżurny natychmiast zarządził poszukiwania, w które zaangażowano policjantów z drugiego komisariatu, kryminalnych z bielskiej komendy oraz mundurowych Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej. W poszukiwania włączyli się również bielscy strażnicy miejscy oraz kierowcy miejskich autobusów.

Stróże prawa sprawdzali okolice Cygańskiego Lasu, pustostany, dworce PKS i PKP oraz przystanki miejskiego przewoźnika, parki i bulwary. Rysopis za pośrednictwem Radia Bielsko i portalu Bielskie Drogi szybko obiegł media społecznościowe.

Po blisko dwóch godzinach od nadania komunikatu, jedna z pasażerek autobusu jadącego w kierunku Szyndzielni zauważyła osobę odpowiadająca rysopisowi uciekiniera ze szpitala. Na miejsce natychmiast zostali skierowani dzielnicowi z drugiego komisariatu. W okolicy zauważyli 20-latka, idącego w stronę masywu leśnego przy stoku Dębowca. Mężczyzna bez obuwia właśnie wchodził do lasu. Policjanci odnaleźli go w ostatniej chwili, a następnie przekazali personelowi szpitala.

(fot. Policja, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone