Środa, 04 października 202304/10/2023

Kierowca kombajnu śmiertelnie potrącił pieszego i odjechał. Miał 1,4 promila (zdjęcia)

W miniony czwartek 26 listopada w Borowie na Dolnym Śląsku doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego. Sprawca zdarzenia odjechał z miejsca wypadku nie udzielając pomocy rannemu. Policjanci zatrzymali 45-letniego kierowcę kombajnu, był pijany.

Do tragedii doszło przy skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej i Ślężnej w Borowie. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia ustalili, że 45-letni kierujący kombajnem rolniczym ul. Wrocławską, podczas wykonywania manewru skrętu najechał na pieszego.

W wyniku odniesionych obrażeń 55-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Kierujący kombajnem oddalił się z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy rannemu.

W wyniku podjętych czynności mężczyzna został zatrzymany. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości, który potwierdził zawartość 1. 41 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Na miejscu wypadku policjanci wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora. Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Strzelinie, gdzie zostały mu przedstawione stosowne zarzuty. Sąd po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym tymczasowo aresztował mężczyznę na okres 3 miesięcy.

(fot. Policja Strzelin)

Komentarze wyłączone