Czwartek, 06 października 202206/10/2022

Opel uderzył w nasyp żwirowy i dachował. Nie żyje 17-latek (zdjęcia)

Opel, którym podróżowało pięciu młodych mężczyzn uderzył w nasyp żwirowy na remontowanym odcinku drogi i dachował. 17-letni pasażer pojazdu zginął na miejscu. Cztery osoby przetransportowano do szpitala.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło w miniony piątek około godz. 22:20 w Wodzisławiu Śląskim. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 18-letni kierujący oplem, jadąc ul. Jastrzębską w kierunku ul. Kopernika, nie dostosował prędkości do panujących warunków na jezdni i wjechał w remontowany pas drogi, gdzie uderzył w tymczasowy nasyp żwirowy. Na skutek uderzenia pojazd dachował.

W samochodzie oprócz kierowcy znajdowało się 4 pasażerów. Jeden z nich, 17-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju poniósł śmierć na miejscu. Pozostałe 4 osoby zostały zabrane przez służby ratunkowe do szpitali. Kierujący w momencie zdarzenia był trzeźwy.

Szczegółowe okoliczności wypadku ustalają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śląskim. O losie kierowcy opla zadecyduje sąd. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara do 8 lat więzienia.

(fot. KPP Wodzisław Śląski, źródło KPP Wodzisław Śląski)

Komentarze wyłączone