Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

Zbezcześcił zwłoki ojca. Znaleziono przy nim narkotyki (zdjęcia, wideo)

Policjanci zatrzymali 41-latka podejrzanego o znieważenie miejsca pochówku swojego ojca oraz zbezczeszczenie zwłok. W miejscu zamieszkania mężczyzny policjanci znaleźli nie tylko kości zmarłego, ale również narkotyki. 41-latek usłyszał łącznie pięć zarzutów, za które będzie odpowiadał przed sądem.

W miniony wtorek śledczy z komisariatu w Karczewie udali się do miejsca zamieszkania 41-latka w Warszawie. Z ich ustaleń wynikało, że mężczyzna jakiś czas temu miał udać się na cmentarz, a następnie odkryć grób ojca i wykopać szczątki ludzkie.

41-latek był mocno zszokowany wizytą policjantów i próbował tłumaczyć, że jego ojciec żyje i aktualnie przebywa za granicą, więc nie może posiadać jego kości. Wówczas funkcjonariusze przystąpili do przeszukania mieszkania, gdzie znaleźli kilka woreczków foliowych z zawartością białej substancji. Mężczyzna oświadczył, że to amfetamina, którą posiada na własny użytek. Po wejściu do piwnicy policjanci ujawnili worki na śmieci, w których jak się okazało znajdowały się ludzkie kości.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Wstępne badania znalezionej substancji wykazały, że biały proszek to amfetamina. Natomiast zabezpieczone kości policjanci przekazali do Zakładu Medycyny Sądowej.

W toku dalszych czynności okazało się, że 41-latek ma na swoim koncie także inne przestępstwa. Zebrany przez śledczych materiał w sprawie pozwolił na przedstawienie mężczyźnie łącznie pięciu zarzutów i skierowanie do sądu wniosku o jego areszt.

(fot. KPP w Otwocku, źródło KPP w Otwocku)

Komentarze wyłączone