Sobota, 24 września 202224/09/2022

Krewki 90-latek odparł atak napastnika z nożem (zdjęcia)

Policjanci zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który usiłował dokonać rozboju na 90-latku. Senior, mimo podeszłego wieku, wyrwał napastnikowi nóż z ręki i przegonił go z zakładu krawieckiego.

30 listopada policjanci z Łodzi otrzymali zgłoszenie, że w jednym z zakładów krawieckich na terenie dzielnicy Widzew doszło do usiłowania rozboju. Na miejscu mundurowi zastali pokrzywdzonego 90-latka.

Senior podczas rozmowy z funkcjonariuszami przekazał, że około godziny 14, do jego zakładu krawieckiego wszedł nieznany mu mężczyzna. Napastnik zaszedł go od tyłu w momencie, kiedy był pochylony nad maszyną do szycia.

Następnie przystawił mu ostre narzędzie do gardła i zażądał wydania pieniędzy.

90-latek złapał za nóż i odrzucił go na podłogę. Wywiązała się szamotanina, w trakcie, której pokrzywdzony odepchnął i kopnął agresora. W chwili gdy krawiec zaczął wzywać pomocy, napastnik przestraszył się i uciekł.

Dzięki monitoringowi, funkcjonariusze ustalili podejrzewanego. 48-latek nie był zdziwiony wizytą kryminalnych. Przyznał się, że tego dnia był w zakładzie krawieckim dwukrotnie. W godzinach rannych pożyczył od krawca 2 złote na jedzenie, po czym po kilku godzinach, będąc pod wpływem alkoholu poszedł do pracowni krawieckiej i zaatakował właściciela nożem kuchennym.

Funkcjonariusze zatrzymali 48-latka i przewieźli go do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania napastnik był nietrzeźwy. Badanie wykazało 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna był w przeszłości wielokrotnie notowany. Tym razem usłyszy zarzut usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Z ataki czyn grozi  kara pozbawienia wolności do lat 15.

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone