Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

Staranował 17 pojazdów, uszkodził rogatki kolejowe i budynek. Próbował też potrącić policjanta (foto)

30-latek kierujący mercedesem sprinterem uciekał przed policjantami przez dwa województwa. Po drodze uszkodził 17 samochodów, rogatki na przejeździe kolejowym i budynek. W trakcie pościgu próbował potrącić policjanta.

W środę 2 grudnia dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu otrzymał zgłoszenie, że kierowca mercedesa sprintera, który na terenie Śląska doprowadził do 7 kolizji, jedzie od Katowic przez Dąbrowę Górniczą w kierunku powiatu olkuskiego. Mężczyzna taranował samochody, które znalazły się na jego drodze. Nie reagował na sygnały wydawane przez policjantów.

Podczas ucieczki, kierowca mercedesa staranował łącznie 17 pojazdów w tym radiowóz. Uszkodził też zamknięte rogatki i wjechał na przejazd kolejowy. Wyprzedzał na przejściach dla pieszych i na podwójnej ciągłej. Nie stosował się do ruchu prawostronnego

Nagle, w miejscowości Podlesice w woj. małopolskim kierowca mercedesa zatrzymał się, włączył wsteczny bieg i uderzył w radiowóz, próbując zepchnąć go z drogi. Po chwili znowu ruszył do przodu i skręcił w jedną z posesji, a następnie wjechał w budynek, uderzył w ganek i drzwi wejściowe. W trakcie cofania chciał najechać na policjanta. Funkcjonariusz oddał strzały w kierunku tylnej opony mercedesa. Pomimo tego kierowca ruszył samochodem. Przejechał za budynek, a kiedy uszło powietrze z opony, zatrzymał się i zaczął uciekać na piechotę w pobliskie zarośla i sad.

Po kilkudziesięciu metrach mężczyzna został zatrzymany i obezwładniony, był trzeźwy. Policjanci pobrali mu krew do badania, by sprawdzić czy nie znajdował się on pod wpływem narkotyków.

Policjanci przedstawili mężczyźnie zarzuty uszkodzenia mienia, niezatrzymania się do kontroli drogowej i ucieczkę z miejsca zdarzenia, a także czynnej czynnej napaści na policjanta. Do tych zarzutów dojdą jeszcze kolejne,  za przestępstwa popełnione na terenie Śląska. Prokurator skierował dziś wniosek do Sądu o tymczasowy areszt dla 30-latka.

(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone