Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

Jest areszt dla 20-latka podejrzanego o zabójstwo 16-latki (wideo)

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Siedlcach zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec 20-letniego mężczyzny podejrzanego o zabójstwo 16-latki.

Do zbrodni doszło w czwartek 3 grudnia. 16-latka około godziny 17 miała powrócić do miejsca zamieszkania w miejscowości Stok Lacki Folwark. Gdy jednak nie pojawiła się w domu rodzina nastolatki zgłosiła jej zaginięcie. Niestety, finał tych poszukiwań okazał się tragiczny. W niedzielę zwłoki nastolatki znaleźli policjanci.

Ciało dziewczyny było zakopane w lesie nieopodal miejscowości Grubale, a na jej szyi był zaciśnięty pasek. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że najprawdopodobniej została uduszona.

Działania funkcjonariuszy z Komedy Miejskiej Policji w Siedlcach doprowadziły do wytypowania i zatrzymania podejrzanego o zabójstwo 16-letniej mieszkanki gm. Siedlce. 20-latek trafił do policyjnego aresztu.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawiono mu zarzut zabójstwa. Dzisiaj Sąd Rejonowy w Siedlcach, na wniosek prokuratury zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres 3 miesięcy. Za ten czyn grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(fot. Policja Mazowiecka, źródło Policja Mazowiecka)

Komentarze wyłączone