Wtorek, 21 marca 202321/03/2023

Para seniorów zaatakowała funkcjonariusza. Poszło o maseczki

Funkcjonariusze podczas kontrolowania obiektów handlowych pod kątem przestrzegania zasad sanitarnych, zauważyli w jednej z galerii w Starachowicach parę seniorów, która nie stosowała się do obowiązku zakrywania ust i nosa. W trakcie interwencji 63-latek i 61-latka stali się agresywni i zaatakowali policjantów.

Wczoraj po południu w jednej z galerii handlowych na terenie Starachowic, policjanci z miejscowej jednostki podjęli interwencje wobec dwóch osób, które nie stosowały się do obowiązku zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej.

Kobieta i mężczyzna nie chcieli podać swoich danych, ponieważ uważali, że nie popełnili żadnego wykroczenia. W trakcie interwencji, gdy osoby zostały poinformowane o tym, że w związku z tą sytuacją zostaną doprowadzeni do najbliższej jednostki policji celem ustalenia danych, stali się agresywni.

Jeden z policjantów został uderzony w ręce przez mężczyznę oraz w tym czasie szarpany przez kobietę, a następnie przez nich odepchnięty. Obie osoby zostały zatrzymane. Okazali się nimi mieszkańcy Starachowic, mężczyzna w wieku 63 lat oraz kobieta w wieku 61 lat.

Seniorzy będą teraz odpowiadali przed sądem za nie stosowanie się do obowiązku zakrywania nosa i ust, za co grozi im wysoka grzywna oraz czynną napaść na funkcjonariuszu publicznym za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. 

(fot. Policja, źródło KPP Satrachowice)

Jeden komentarz

  1. Jakim prawem te dwie pisdy prowadzili jakiekolwiek działania na terenie obiektu handlowego bez zezwolenia sądu???? Nie tylko dziadki, ale kupujący powinni tym kanaliom/gestapowcom taki wpier…. spuścić, żeby pół roku na dupie nie usiedli!!!!!