Czwartek, 06 października 202206/10/2022

Śmiertelny wypadek na trasie S8. Nie żyje kierowca samochodu dostawczego (zdjęcia)

Kierowca dostawczego peugeota zginął w tragicznym wypadku, do którego doszło wczoraj na trasie S8 w gminie Lubochnia w woj. łódzkim. Okoliczności zdarzenia ustalają policjanci pod nadzorem prokuratora.

We wtorek 8 grudnia około godziny 18:00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na 363. km trasy S8 w kierunku Wrocławia.

Jak ustalili wstępnie pracujący na miejscu wypadku policjanci, przed godziną 18 doszło do kolizji z udziałem pojazdu ciężarowego marki Volvo z naczepą oraz samochodu osobowego marki BMW.

– 63-letni obywatel Litwy kierujący pojazdem ciężarowym zatrzymał pojazd na prawym pasie ruchu uruchamiając światła awaryjne oraz wystawiając za pojazdem trójkąt ostrzegawczy, zaś 30-letni kierujący BMW zatrzymał swój pojazd na pasie awaryjnym przed ciężarówką. Obaj kierowcy wysiedli z aut by zobaczyć do jak poważnych uszkodzeń pojazdów doszło i czy będą mogli kontynuować podróż.

Gdy uczestnicy kolizji stanęli przed kabiną volvo próbując się porozumieć co do dalszego postępowania na tył naczepy pojazdu ciężarowego najechał dostawczy peugeot jadący w kierunku Wrocławia – przekazał policja.

W wyniku zderzenia, kierowca pojazdu dostawczego został uwięziony w zmiażdżonej kabinie. Strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych ewakuowali poszkodowanego. Niestety, mimo udzielonej pomocy, życia mężczyzny nie udało się uratować. Lekarz stwierdził zgon. Policjanci ustalają tożsamości ofiary.

Kierowca osobowego BMW i ciężarowego volvo byli trzeźwi. Szczegółowe okoliczności wypadku ustalają policjanci pod nadzorem prokuratora.

(fot. OSP Lubochnia, Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone