Środa, 06 grudnia 202306/12/2023

Tragedia podczas prac gospodarskich. Mężczyzna zasłabł w silosie, nie udało się go uratować (zdjęcia)

Do tragedii doszło podczas prac na ternie jednego z gospodarstw rolnych pod Pyrzycami w woj. zachodniopomorskim. Mężczyzna zasłabł w silosie zbożowym. Pomimo reanimacji życia poszkodowanego nie udało się uratować.

We worek 8 grudnia służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z gospodarstw rolnych na terenie powiatu pyrzyckiego doszło do zasłabnięcia mężczyzny.  

– W trakcie drogi do chorego, dyspozytor medyczny zaktualizował powód wezwania na bardzo dramatyczny – nagłe zatrzymanie krążenia – opisuje Ratownictwo Medyczne Pyrzyce.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia ratownicy medyczni niezwłocznie rozpoczęli czynności ratunkowe, przejmując pacjenta od świadków zdarzenia, którzy prawidłowo rozpoznali oznaki zatrzymania krążenia i już przed przyjazdem zespołu ratownictwa medycznego rozpoczęli uciski klatki piersiowej.

Wszystkie przeprowadzane zabiegi utrudniał fakt, że do zdarzenia doszło w silosie zbożowym. Na miejsce dodatkowo został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz strażacy, którzy przy pomocy specjalistycznych narzędzi ułatwili dostęp do poszkodowanego.

Niestety, mimo godzinnej walki wielu ratowników, mężczyźnie nie udało się przywrócić czynności życiowych. Lekarz stwierdził zgon.

Dokładne okoliczności tej tragedii są ustalane przez policjantów pod nadzorem prokuratora.

(fot. Ratownictwo Medyczne Pyrzyce)

Komentarze wyłączone