Sobota, 24 września 202224/09/2022

Czeska firma produkująca wózki inwalidzkie dla psów na indywidualne zamówienie wchodzi na rynek europejski

Czeska firma AnyoneGo specjalizująca się w produkcji akcesoriów weterynaryjnych, w tym wózków inwalidzkich dla psów na indywidualne zamówienie wchodzi na rynek europejski.

Firma z Czech stosuje technologię wydruku 3D w produkcji na indywidualne zamówienie wózków inwalidzkich dla psów, które mają problemy z poruszaniem się. Po udzieleniu wsparcia niemal stu psom w Czechach i na Słowacji, właściciele startupu kierują swoją ofertę do właścicieli tych zwierzaków w całej Europie.

Problemy z chodzeniem u psów mogą być spowodowane różnymi czynnikami. Weterynarze zalecają w takich przypadkach zastosowanie dopasowanego wózka inwalidzkiego o wysokiej jakości – takiego, jakie oferuje AnyoneGo.

Stworzyli dziesiątki prototypów i przetestowali swoje produkty na setkach psów, co pozwoliło na opracowanie najlepszego wózka weterynaryjnego.

Technologie stosowane przez AnyoneGo obejmują wydruk 3D 90% części wózka na sprzęcie wyprodukowanym przez inną odnoszącą sukcesy czeską spółkę technologiczną – Prusa3D.

– Zastosowanie wydruku 3D pozwala na tworzenie wózków na zamówienie indywidualne klientów i wprowadzanie niezbędnych modyfikacji – odkreśla firma.

W ofercie znajdują się wózki na tylne łapy w czterech rozmiarach – Nano (dla ras miniaturowych), Micro (dla jamników), Small (dla buldogów francuskich), i Middle (dla psów rasy Border Collie). Obecnie trwają prace nad wyprodukowanie jeszcze większych wózków.

Wózki mają stabilną szeroką ramę, miękkie siodełko, oparcie na łapy, które można zdemontować, i koła, które można złożyć na czas transportu lub w celu umożliwienia psu wygodnego leżenia. Uprząż jest łatwa do założenia i bezpiecznego zamocowania do tylnej części wózka.

Do wydruku 3D zastosowano trwałe, nietoksyczne tworzywo sztuczne, które łatwo utrzymać w czystości, a najważniejsze części wytworzono z zastosowaniem technologii SLS dla jeszcze lepszego wzmocnienia konstrukcji.

(fot. AnyoneGo, źródło PR Newswire)

Komentarze wyłączone