Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

Ukradli sprzęt ze szpitala dla chorych na COVID-19 (zdjęcia)

Policjanci zatrzymali mężczyzn, którzy są odpowiedzialni za kradzież sprzętu ze szpitala leczącego pacjentów chorych na COVID-19. Podejrzani usłyszeli już zarzuty.

Na początku listopada miała miejsce bulwersująca kradzież sprzed szpitala w Drezdenku w woj. lubuskim, który zaangażowany jest w leczenie pacjentów z COVID-19. Sprawcy w środku nocy dokonali kradzieży dwóch nagrzewnic i halogenu oświetlającego ze specjalnie ustawionego namiotu. Sprzęt był wykorzystywany przez pracowników szpitala do obsługi chorych. Mimo to sprawcy nie mieli żadnych skrupułów i zabrali urządzenia, których wartość, to kilka tysięcy złotych. Jednak w tym przypadku nie wartość była najważniejsza, a cel do jakiego urządzenia były przeznaczone.

Śledczy przesłuchali świadków, wykonali oględziny i zabezpieczyli monitoring. Na początku grudnia kryminalni z Drezdenka wytypowali dwóch mężczyzn łączonych z kradzieżą sprzed szpitala. Chodziło o 34-latka z powiatu zielonogórskiego i 26-latka mieszkańca województwa dolnośląskiego. Dowody, jakie zebrano pozwoliły na ich zatrzymanie.

W środę (9 grudnia) obaj podejrzewani byli już w rękach policjantów. Tego samego dnia kryminalni zatrzymali również 31-pasera, u którego zabezpieczono nagrzewnice, halogen oświetleniowy i narkotyki. Cała trójka została przewieziona do Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich. Następnego dnia usłyszeli zarzuty. Te dotyczą kradzieży w przypadku 34 i 26 latka. Trzeci z zatrzymanych usłyszał zarzuty dotyczący paserstwa i posiadania narkotyków. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Odzyskany sprzęt już niebawem zostanie przekazany właścicielom.

(fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone