Czwartek, 06 października 202206/10/2022

Wyrzuciła przez okno reklamówkę z pieniędzmi, a ta… spadła na balkon sąsiada

89-letnia mieszkanka Tarnowa o mały włos nie padał ofiarą oszustwa na policjanta. Seniorkę przed utratą oszczędności uratował balkon sąsiada.

Kobieta mieszkająca w jednym z bloków w rejonie ulicy Słonecznej w Tarnowie odebrała telefon stacjonarny, a w słuchawce usłyszała głos mężczyzny, który podał się za pracownika poczty i wypytywał o adres zamieszkania w celu dostarczenia paczki. Chwilkę później 89-latka dostała kolejny telefon. Tym razem mężczyzna w słuchawce przedstawił się jako policjant i poinformował seniorkę o tym, że wcześniej zadzwonił oszust, który chce dokonać kradzieży jej pieniędzy, ale policjanci są już na jego tropie, a kobieta może pomóc w jego ujęciu.

Starsza pani postąpiła zgodnie z instrukcją „policjanta” i spakowała 18 tysięcy złotych, jakie miała w mieszkaniu do reklamówki i wyrzuciła je przez okno. Na jej szczęście reklamówka wylądowała na balkonie sąsiada i oszust nie był w stanie jej zabrać.

Wszystkie pieniążki wróciły do seniorki. Tym razem wszystko skończyło się szczęśliwie, a niewiele już brakowało, by przed świętami mieszkańcy naszego miasta przekazali oszustom niejednokrotnie oszczędności swojego życia.

(fot. pixabay.com, źródło Policja Tarnowska)

Komentarze wyłączone