Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

Śmiertelnie ugodził nożem konkubenta swojej matki (foto)

Policjanci zatrzymali 43-latka, który podczas domowej awantury ugodził konkubenta swojej matki nożem kuchennym w klatkę piersiową. 63-latek zmarł na miejscu zdarzenia. Podejrzany usłyszał zarzut zabójstwa. Grozi mu dożywocie.

Do tragedii doszło w piątek 11 grudnia w jednym z mieszkań przy ulicy Ceglanej we Włocławku. Z relacji zgłaszającej osoby wynikało, że podczas awantury doszło do ugodzenia nożem mężczyzny, który upadł na podłogę. Lekarz pogotowia stwierdził zgon 63-latka.

Jak ustalili śledczy podczas rodzinnego spożywania w pewnym momencie wywiązała się kłótnia pomiędzy partnerem matki, a jej synem. W czasie tej awantury syn groził konkubentowi matki pozbawieniem życia oraz ugodził go nożem kuchennym w lewy bok klatki piersiowej. Przeprowadzona sekcja zwłok potwierdziła, że śmiertelne obrażenia, jakich doznał mężczyzna, pochodzą od ciosu zadanego nożem.

Do sprawy zatrzymano 61-letnią kobietę i jej 43-letniego syna. Oboje byli pod wpływem alkoholu. Kobieta jeszcze tego samego dnia po wykonanych czynnościach została zwolniona, natomiast mężczyzna pozostał do dyspozycji prokuratora w policyjnym areszcie.

Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut dokonania zabójstwa. Kilka godzin później sąd przychylił się do wniosku śledczych o tymczasowy areszt i najbliższe 3 miesiące włocławianin spędzi za kratkami. Za zabójstwo może mu grozić do 25 lat pozbawienia wolności, a nawet najsurowsza kara dożywocia.

(fot. Policja Kujawsko-Pomorska, źródło Policja Kujawsko-Pomorska)

Komentarze wyłączone