Piątek, 09 grudnia 202209/12/2022

Karambol pod Świebodzinem. U jednej z rannych osób doszło do amputacji urazowej dwóch kończyn dolnych (zdjęcia)

Do koszmarnego wypadku doszło w niedzielę 13 grudnia na drodze krajowej nr 92 pod Świebodzinem w woj. lubuskim. W zderzeniu bały udział dwa samochody osobowe oraz pojazd ciężarowy. Cztery osoby zostały ranne, jedna w wyniku amputacji urazowej straciła dwie nogi.

W niedzielę, 13 grudnia, około godziny 15 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów osobowych i ciężarówki na drodze krajowej numer 92.

Jak wstępnie ustalili policjanci, mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki BMW, z nieznanych na tę chwilę przyczyn, podczas wyprzedzania zestawu pojazdów ciężarowych wpadł w poślizg i uderzył w naczepę. Auto osobowe obróciło się i zatrzymało w poprzek pasa o przeciwnym kierunku jazdy. Po chwili w stojący na jezdni pojazd uderzył nadjeżdżający z naprzeciwka samochód marki BMW, którego kierowca nie zdołał wyhamować.

Na skutek wypadku cztery osoby doznały obrażeń ciała. Jedna z nich została przygnieciona przez pojazd. Ciężko ranny mężczyzna w wyniku amputacji urazowej stracił dwie nogi.

– Poszkodowany, który został przygnieciony pojazdem, był przytomny, wydolny krążeniowo i oddechowo, w badaniu urazowym stwierdzono złamanie prawej ręki na wysokości kości ramieniowej oraz amputacje urazową dwóch kończyn dolnych na wysokości kości piszczelowych – przekazała – przekazał kpt. Sebastian Piotrowski, rzecznik prasowy PSP w Świebodzinie.

Kierowca samochodu ciężarowego nie został ranny. Był trzeźwy.

Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności i dokładne przyczyny zdarzenia.

(fot. PSP w Świebodzinie KPP Świebodzin, źródło KPP Świebodzin)

Komentarze wyłączone