Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

Nieprzytomny mężczyzna leżał na środku drogi. Miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie

Nieprzytomnego, leżącego na drodze pieszego znaleźli przypadkowi świadkowie. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Okazało się, że miał niemal 4 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj po godzinie 17 na drodze powiatowej w Lubczy został odnaleziony nieprzytomny mężczyzna, a obok niego leżał rower. Świadkowie, którzy jako pierwsi zauważyli leżącego, sprawdzili jego funkcje życiowe oraz powiadomili pogotowie ratunkowe. Twierdzili, że od leżącego wyczuwalna była silna woń alkoholu.

Przybyli na miejsce ratownicy wstępnie udzielili pierwszej pomocy, a następnie przetransportowali nieprzytomnego mężczyznę do tarnowskiego szpitala. Na miejsce został skierowany również patrol tarnowskiej drogówki, ponieważ przypuszczano, że mogło dojść do wypadku lub kolizji.

Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca oraz odnalezionego roweru i nie ujawniali żadnych śladów świadczących o udziale w zdarzeniu drogowym. Następnie udali się do szpitala, gdzie lekarze przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu u mężczyzny, które wskazało 3,80 promila. Ponadto przeprowadzone badania nie wskazywały, by mężczyzna miał jakiekolwiek urazy.

– Jadąc lub prowadząc rower po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości narażamy siebie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, dodatkowo popełniamy wykroczenie – podkreślają policjanci.

W tym przypadku sprawę wyjaśnią tarnowscy policjanci, którzy przeprowadzą postępowanie za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym przez 34-letniego mieszkańca gminy Jodłowa.

(fot. Policja, źródło Policja Tarnowska)

Komentarze wyłączone