Czwartek, 18 sierpnia 202218/08/2022

Posługując się dowodem osobistym zmarłej babci wzięły kredyt na 40 tys. złotych

Policjanci z Krakowa zatrzymali dwie kobiety, które wspólnie i w porozumieniu wykorzystując dowód osobisty osoby zmarłej oszukały bank w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Do zatrzymania dwóch kobiet doszło 11 grudnia br. w Krakowie w placówce banku. Kobiety pojawiły się tam po raz kolejny, wezwane  przez bank w celu weryfikacji tożsamości starszej z nich, która kilka miesięcy wcześniej zaciągnęła pożyczkę.

Do oszustwa miało dojść w kwietniu bieżącego roku. Wówczas to, w jednej z krakowskich placówek banku dwie kobiety miały wprowadzić w błąd pracownika udzielającego pożyczki. 66-latka starając się o kredyt posłużyła się w banku dowodem osobistym innej osoby. Dokument należał do nieżyjącej już kobiety, babci drugiej z oszustek. 

Kobiety przedstawiły wyciągi z trzech potwierdzeń wykonania przelewów emerytury, które jak się później okazało były sfałszowane. Zarówno 66-latka jak i jej 30-letnia „wnuczka” zdobyły zaufanie bankowców, którzy udzielili im blisko 40 tysięcy złotych kredytu. W trakcie czynności policjanci zabezpieczyli dokumentację kredytową, dowód osobisty nieżyjącej kobiety, na podstawie którego udzielona została pożyczka. W charakterze świadka przesłuchano także pracownika banku sporządzającego dokumentację kredytową.

Kobietom został przedstawiony jeden zarzut oszustwa kredytowego. Sprawczynią za popełnione czyny grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

(fot. info112.pl, źródło Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone