Środa, 10 sierpnia 202210/08/2022

15-latka urodziła dziecko w domu. Noworodek nie żyje

Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piotrkowie Trybunalskim ustalają okoliczności i przyczyny śmierci noworodka. Matką dziecka jest 15-latka. Noworodek przyszedł na świat w jednym z domów w powiecie piotrkowskim w woj. łódzkim.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę 13 grudnia. Służby ratunkowe zostały wezwane do jednego z domów w powiedzie piotrowskim, gdzie 15-latk miała urodzić dziecko. Młodą matkę i noworodka przetransportowano do szpitala. Niestety, dziecka nie udało się uratować.

– Wezwane na miejsce przez osobę dorosłą pogotowie ratunkowe zabrało matkę oraz dziecko do szpitala w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie niestety potwierdzono zgon dziecka – przekazała w piątek rzeczniczka piotrkowskiej prokuratury Magdalena Czołnowska-Musioł.

Ciało noworodka zabezpieczono celem przeprowadzenia sekcji zwłok. Śledczy wyjaśnią okoliczności i przyczyny śmierci dziecka. Trwa także ustalanie kto jest jego ojcem.

Postępowania prowadzone jest w kierunku narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia oraz nieumyślnego spowodowania śmierci.

(fot. pixabay.com)

Jeden komentarz

  1. Rodzinka zadbała o przyszłość córci…