Wtorek, 09 sierpnia 202209/08/2022

Zapchał komin sąsiadów szmatami, stwarzając ogromne zagrożenie dla życia mieszkańców

45-latek zatkał skrawkami materiału komin z pieca sąsiadów. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Jak się okazało, był poszukiwany i złamał zasady kwarantanny.

W środę późnym wieczorem, mundurowi z Rudy Śląskiej zostali wezwani do nietypowej interwencji. Kobieta powiadomiła stróżów prawa, że jej sąsiad zatkał komin ich pieca centralnego ogrzewania, powodując w mieszkaniu groźne dla ich życia zadymienie. Tylko dzięki ich czujności i szybkiemu wygaszeniu pieca, nie doszło do zatrucia śmiertelnym czadem.

Na miejsce wezwano strażaków, którzy z komina wyciągnęli blokujące przepływ powietrza skrawki materiału. Zgłaszająca była pewna, że za tą sprawą stoi sąsiad, bo tylko on miał dostęp do wejścia na dach budynku.

Policjanci nie zastali w mieszkaniu mężczyzny, który zgodnie z decyzją służby sanitarnej miał przebywać na kwarantannie. Po pewnym czasie 45-latek wrócił do domu ze spaceru. Mundurowi ustalili, że jest on również poszukiwany przez policjantów z Pyskowic w celu doprowadzenia do w aresztu śledczego, gdzie ma odbyć zasądzoną karę.

45-latek trafił do specjalnie wyznaczonego w związku z COVID-19 policyjnego aresztu, skąd zostanie przewieziony do miejsca odbywania kary. Policjanci powiadomili również inspekcję sanitarną o złamaniu przez niego zasad kwarantanny. Sprawą zatkania komina zajmą się natomiast śledczy z rudzkiego komisariatu.

(fot. pixabay.com, źródło KPP w Rudzie Śląskiej)

Komentarze wyłączone