Piątek, 09 grudnia 202209/12/2022

Pieszy bez odblasków, we mgle przechodził przez jezdnię. Zginął potrącony przez samochód osobowy (zdjęcia)

Wczoraj na nieoświetlonym fragmencie drogi wojewódzkiej nr 765, poza obszarem zabudowanym doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego. W wyniku doznanych obrażeń 64 – letni mężczyzna zginął na miejscu. Na odzieży pieszego nie było elementów odblaskowych, co być może zapobiegłoby tragedii.

Do tragedii doszło w piątek, 18 grudnia, na drodze wojewódzkiej nr 765 na wysokości miejscowości Grabki Małe w woj. świętokrzyskim. Jak ustalili policjanci kierujący samochodem osobowym marki Skoda jadąc poza obszarem zabudowanym potrącił przechodzącego przez jezdnię mężczyznę. Miejsce, gdzie doszło do wypadku było nieoświetlone, a dodatkowo spowite we mgle.

W wyniku odniesionych obrażeń 64-letni pieszy zmarł na miejscu. Jak się okazało, pomimo że poruszał się poza obszarem zabudowanym nie posiadał na swojej odzieży elementów odblaskowych.

Świętokrzyscy funkcjonariusze, pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.

– Być może zdarzenia udałoby się uniknąć gdyby pieszy miał na swojej odzieży elementy odblaskowe, może kierujący wcześniej dostrzegłby zagrożenie. Może wcześniej zatrzymałby swój pojazd lub ominął mężczyznę i nie doszłoby do tego tragicznego wypadku. Może kawałek odblaskowego materiału uratowałby życie pieszego – podkreślają policjanci.

(fot. Policja Świętokrzyska, źródło Policja Świętokrzyska)

Komentarze wyłączone