Środa, 04 października 202304/10/2023

Volkswagen roztrzaskał się na drzewie. Nie żyje 28-letni pasażer, kierowca uciekł z miejsca zdarzenia (zdjęcia)

28-leni pasażer volkswagena zginął w tragicznym wypadku pod Mławą w woj. mazowieckim. Kierowca pojazdu uciekł z miejsca zdarzenia. Jak się okazało 20-latek był w stanie po użyciu alkoholu.

Do tragedii doszło 19 grudnia, przed godz. 1 w nocy na trasie Garlino-Krzywonoś. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący samochodem marki Volkswagen Passat, 20-letni mieszkaniec pow. mławskiego, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze a następnie uderzył w drzewo. Kierowca wydostał się z rozbitego pojazdu i uciekł.

W samochodzie podróżowało 5 pasażerów, jeden z nich 28-letni mieszkaniec pow. mławskiego zginął na miejscu, trzy ranne osoby zostały przetransportowane do szpitali w Mławie i Ciechanowie. Kierowca volkswagena został zatrzymany tego samego dnia, rano przez policjantów. W momencie zatrzymania był w stanie po użyciu alkoholu (ponad 0,30 promila).

20-latek, został osadzony w policyjnym areszcie. Zgodnie z Kodeksem karnym, za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(fot. KPP Mława, źródło KPP Mława)

Komentarze wyłączone