Piątek, 02 grudnia 202202/12/2022

Zderzenie dwóch ciężarówek pod Bełchatowem. Jeden z kierowców zmarł po długiej reanimacji (zdjęcia)

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do jakiego doszło na drodze krajowej nr 74 w Krasowej w woj. łódzkim. W wyniku zderzenia dwóch ciężarówek, 62-letni kierowca zmarł pomimo długiej reanimacji.

Do zdarzenia doszło 21 grudnia przed godziną  13.00 na drodze krajowej numer 74 w miejscowości Krasowa w gminie Rusiec. Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, 43-letni kierujący ciężarową scanią próbował wykonać manewr skrętu w lewo, co zasygnalizował włączając lewy kierunkowskaz. Jadący za nim ciężarową cysterną marki Mercedes 62-latek uderzył w poprzedzający pojazd.

Siła zderzenia była tak duża, że cysterna przewróciła się na bok i wbiła w ogrodzenie przydrożnej posesji. Kierujący cysterną 62-latek mimo długiej reanimacji poniósł śmierć na miejscu. Kierowca scanii był trzeźwy i nie potrzebował pomocy medycznej.

Na miejscu wypadku pod nadzorem prokuratora pracowały służby ratownicze. Policjanci wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Ruch odbywał się wahadłowo, utrudnienia trwały kilka godzin.

(fot. KPP Bełchatów, źródło KPP Bełchatów)

Komentarze wyłączone