Wtorek, 11 maja 202111/05/2021

Niecodzienna kradzież. Policjanci zatrzymali złodziei królików (foto)

Dwadzieścia dwa króliki padły łupem włamywaczy działających na terenie ogródków działkowych w Miliczu w woj. dolnośląskim. Sprawcy zostali już zatrzymani. Za kradzież z włamaniem grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec listopada policjanci z Milicza zostali powiadomieni przez właściciela jednego z miejscowych ogródków działkowych, że ktoś ukradł mu 22 króliki hodowane na terenie ogródka. Sprawca odgiął zamknięte na kłódkę drzwiczki od klatki i ukradł 4 dorosłe króliki i 18 młodych. Pokrzywdzony wycenił wartość skradzionych zwierząt na kwotę nie mniejszą niż 1200 złotych.

Zaraz po zgłoszeniu tego włamania policjanci przystąpili do szukania sprawcy lub sprawców dokonanego przestępstwa oraz odzyskanie skradzionych zwierząt. Po kilku dniach od kradzieży funkcjonariusze ustalili, że włamywaczami są dwaj mieszkańcy gminy Milicz w wieku 23 i 26 lat. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do pobliskiej komendy, gdzie usłyszeli zarzut dokonania kradzieży z włamaniem.

Wcześniej w budynku gospodarczym na terenie posesji jednego ze sprawców policjanci znaleźli 18 skradzionych młodych królików – odzyskane zwierzęta zostały przekazane już ich właścicielowi.

Za dokonanie kradzieży z włamaniem grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone