Środa, 10 sierpnia 202210/08/2022

Policyjny pościg za 42-latką. Pijana kobieta wjechała do rowu i uderzyła w słup (foto)

42-latka kierująca renaultem nie zatrzymała się do policyjnej kontroli i uciekała przed funkcjonariuszami. W trakcie ucieczki straciła panowanie nad pojazdem, zjechała do rowu i uderzyła w słup energetyczny. Jak się okazało, była pijana.

W miniony piątek około godziny 12:30, w Zagórzu policjanci sanockiej drogówki dali sygnał do zatrzymania kierującej pojazdem marki Renault, która przekroczyła dopuszczalną prędkość o 41 km/h. Kobieta zignorowała sygnał, gwałtownie przyspieszyła, nie zatrzymała się do kontroli i odjechała.

Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych policjanci ruszyli za nią w pościg. Kierująca uciekając popełniła szereg wykroczeń.

Na łuku drogi kobieta straciła panowanie nad pojazdem, zjechała do przydrożnego rowu i uderzyła w słup energetyczny. Mundurowi wyciągnęli kobietę z samochodu. Na miejsce wezwano pogotowie, które zabrało ją do szpitala.

Kierującą pojazdem marki Renault okazała się 42-letnia mieszkanka powiatu sanockiego. Była nietrzeźwa. Badanie wykazało u niej ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie.

42-latka odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli. Kobiecie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Kobieta odpowie również za szereg wykroczeń, które popełniła podczas ucieczki przed policjantami.

(fot. Policja Podkarpacka, źródło Policja Podkarpacka)

Komentarze wyłączone