Środa, 10 sierpnia 202210/08/2022

Kompletnie pijana matka opiekowała się trójką dzieci. Wysłała SMS, że chce popełnić samobójstwo

Policjanci z Sosnowca na Śląsku zatrzymali 29-letnią kobietę, która pijana opiekowała się trójką swoich dzieci. Kobieta wysłała SMS, że zamierza popełnić samobójstwo. Jak się okazało 29-latka była kompletnie pijana.

W niedzielę 27 grudnia przed godziną 23.00 policjanci podjęli interwencję w jednym z mieszkań dzielnicy Klimontów, ponieważ otrzymali zgłoszenie, że przebywa w nim kobieta, która może chcieć targnąć się na własne życie.

Na miejscu funkcjonariusze zastali 29-latkę, od której wyraźnie wyczuwalna była woń alkoholu. Kobieta stanowczo zaprzeczyła, jakoby miała mieć myśli samobójcze – wyjaśniła, że wysłała taki SMS, bo chciała jedynie zwrócić na siebie uwagę adresata.

Policjanci przeprowadzając czynności, zwrócili uwagę również na to, że w mieszkaniu oprócz niej przebywa troje dzieci w wieku 3, 5 i 11 lat. Okazało się, że jedyną osobą sprawującą nad maluchami opiekę jest ich nietrzeźwa matka. Badanie wykazało w jej organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Kobieta została zatrzymana, a dzieci trafiły pod opiekę rodziny zastępczej. Teraz o dalszym losie 29-latki zadecyduje prokurator. Może jej grozić nawet 5 lat więzienia.

(fot. info112.pl, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone